Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym

produkt dostępny bez recepty, zawiesina,

ibuprofen

, Polpharma

Dawka:

40 mg/ml

Opakowanie:

100 mililitrów
dostępny, cena 35,00 zł
35,00 zł

(0,35 zł / ml)

Opis Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym

Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym to lek dostępny bez recepty w postaci syropu, który stosuje się w leczeniu bólu i gorączki różnego pochodzenia, w tym również w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy oraz w bólu uszu występującym w stanach zapalnych ucha środkowego. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazujący działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest odpowiedni do stosowania u dzieci powyżej 3. miesiąca życia, a także u młodzieży i osób dorosłych. Nie zawiera cukru ani sztucznych barwników.

Podmiot odpowiedzialny Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
Polska
Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
Polska

Składniki Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym

  • Substancja czynna: 40 mg ibuprofenu w w 1 ml zawiesiny doustnej.

  • Substancje pomocnicze: hypromeloza, guma ksantan, glicerol (E 422), sodu benzoesan (E 211), maltitol ciekły (E 965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E 954), sodu chlorek, aromat malinowy, woda oczyszczona.

Jak stosować Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym

  • Określając dawkę ibuprofenu, należy uwzględnić masę ciała i wiek pacjenta. Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg na kg masy ciała, a maksymalna dawka dobowa wynosi 30 mg na kg masy ciała.

  • W celu dokładnego dawkowania do opakowania dołączony jest dozownik w formie strzykawki. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.

  • Produkt podaje się po posiłkach, z dużą ilością płynów. Należy zachowywać co najmniej 6-godzinną przerwę między kolejnymi dawkami oraz stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów oraz zmniejszenia ryzyka działań niepożądanych.

Ulotka produktu Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Solpadeine

tabletki musujące, 24 tabletki

Solpadeine Max

tabletki musujące, 16 tabletek

Antidol 15

tabletki, 10 tabletek

Levopront

syrop, 120 mililitrów

33,00 zł

Frida Baby Windi

przyrząd, 10 sztuk

39,90 zł

Nurofen Plus

tabletki powlekane, 12 tabletek = 1 blister

Delicol krople na kolkę

krople, 15 mililitrów

41,95 zł

Infex Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki

Biogaia Protectis Baby

krople, 5 mililitrów

55,90 zł

Grypolek

tabletki powlekane, 24 tabletki